"Takımınız düştü hala deplasmana gidiyorsunuz"    Kayseri'de taraftarlarımız için bu sözler söylendi...

Ankaragücü Genel Menajeri Hikmet Hancıoğlu, PTT 1. Ligi’ne düşmeleriyle birlikte sarı-lacivertli taraftara olay çıkartmamaları yönünde çağrıda bulundu. Hancıoğlu, “Bu onurlu kurtuluş mücadelemizi hep beraber kazanacağız. Taraftarımız bundan sonra daha duyarlı olup, maçlarımızda bizleri yalnız bırakacak hareketlerde bulunmasın” dedi.
*
Menajer Hancıoğlu, yenilgiyle ayrıldıkları sezonun ilk maçı olan Kayseri Erciyesspor karşılaşmasında duygu dolu anlar yaşadığını söyledi. Ankaragücü taraftarının farkını geçen hafta Kayseri’de bir kez daha gördüğünü anlatan Hancıoğlu, “Kayseri’de Ankaragücü’nün ne kadar büyük olduğuna bir kez daha tanık oldum. Bir takımın büyük olmasında farklı parçalar vardır. Bunun en önemlisi hatta olmazsa olmazı taraftarıdır. Örneğin Kayseri Erciyesspor maçının sabahında Kadir Has Stadı’na eş güdüm toplantısına gittik. Stada yaklaştığımızda da iki genç kardeşimizi formalarıyla duvar dibinde maçı beklerken gördüm. Çok duygulandım” dedi.
*
Toplantıda ev sahibi takımla Ankaragücü yöneticilerine “Ne kadar taraftar bekliyorsunuz?” sorusunun yöneltildiğini, Kayseri Erciyes yöneticilerinin “İki yüz”, kendilerinin de “bin-bin 500” yanıtını verdiğini anlatan Hancıoğlu, şöyle devam etti:
*

“Benim yanıtıma herkes şaşırdı. Bizim taraftarımız armanın peşindedir. Takımın durumu ne olursa olsun, her yerde Ankaragücü taraftarıyla desteklenir. Ayrıca toplantıda ‘Takımınız düştü neden hâlâ geliyorlar’ sorusu da yöneltildi. Ben de ‘Ankaragücü’nün farkı bu’ dedim. Ankaragücü sevgisi parayla ölçülemez. Taraftarımız son yıllarda yaşadığımız sıkıntıları hak etmiyor. Ama bilinmeli 100 yıllık köklü çınarın kökü çok sağlam. Bazıları bizi bizlerle yalnız bıraksınlar. Bu onurlu kurtuluş mücadelemizi hep beraber kazanacağız. Şimdi de Ankaragücü’nün olmazsa olmazı, en büyük parçası olan taraftarımızdan bir ricam olacak. Bundan sonra daha duyarlı olup maçlarımızda bizleri yalnız bırakacak hareketlerde bulunmasınlar. Bugün oynayacağımız Adanaspor maçına bayan taraftarlarımızı ve genç kardeşlerimizi bekliyoruz.
*
 En zor günümüzde ve takımımızın alacağı sonuçtan endişeli olup bizleri Kayseri’de desteklemeye gelen ve yüreği bizlerle olup gelemeyen taraftarımıza da teşekkür ederim.”

SEVİL ARINAN - CUMHURİYET ANKARA    www.sevilarinan.com

1 yorum:

  1. Ankaragüçlüler her zamankinden daha çok takımımıza destek olmamız gerekmektedir. Tekrar süper lig için hep beraber tam destek olma vakti...

    YanıtlaSil

 

En güncel Ankaragücü haberleri Copyright © 2011 | En güncel Ankaragücü haberleri artık burada! . | Blogger Templates