Cavcav’dan Ankaragücü’ne destek sözü
Başkent ekibinin deneyimli ismi, Anadolu takımları içinde çok düşük kira bedeli ödeyen kulüpler olduğunu belirtip, aradaki farkın kendi lehlerine değiştirilmesini istedi. Gençlerbirliği Kulüp Başkanı İlhan Cavcav, Ankaragücü’nün yeni sezonda maçlarını hangi statta oynayacağı tartışmaları ile ilgili açıklama yapıp, gerekli desteği sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

Ankaralı olarak, Ankaragücü’nün küme düşmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Cavcav, “Kira bedeli konusunda spor teşkilatımızın yetkili isimlerinden ilgi ve duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Stat konusunda geçen yıl bazı sorunlar yaşadıklarını belirten Cavcav, şunları söyledi:
“Geçen yıl, 1 milyon TL’ye yakın, sadece kira parası ödedik. 800 bin TL civarında da; elektrik, su, personel gideri ve bakım onarımla ilgili masraflarımız oldu. Bu yükün neredeyse tamamını Gençlerbirliği olarak biz karşıladık. Şu an Spor Genel Müdürlüğü’ne, geçen seneden kalma 250 bin TL, borcumuz var. 3 büyük takımla oynadığımız maçlar dahil, elde ettiğimiz net hasılat 625 bin TL. Sezon başlamadan, sahanın zeminini yeniledik yaklaşık 500 bin TL daha harcadık. Bu sezon, stadı işleten Ortak Girişim A.Ş’nin işi daha da güçleşecek. Ankaragücü, kirayı ve masrafları karşılayamayacak gibi. Şirketin bir ortağı olarak; personel gideri, sahanın bakımı, elektrik, su, doğalgaz gibi giderleri karşılamaya, bu yönde fedakârlığa hazırız. Ancak kira konusunda, Spor Genel Müdürlüğü’nden destek ve ilgi bekliyoruz. Diğer Anadolu kulüpleri, neredeyse bizim 10/1’imiz kadar stat kirası ödüyor. 80-100 bin TL, yıllık kira veren kulüpler var. Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç ile Spor Genel Müdürümüz, Sayın Mehmet Baykan’dan bu konuya el atmasını ve çözüm getirmesini istiyoruz. 19 Mayıs Stadı’nın kirası da makul bir seviyeye çekilirse, Ankaragücü adına tüm bedeli karşılamaya hazırız. Yetkililerimizin duyarlı davranacağına inanıyorum.”

Hürriyet Ankara

1 yorum:

 

En güncel Ankaragücü haberleri Copyright © 2011 | En güncel Ankaragücü haberleri artık burada! . | Blogger Templates